Frankowicze, czyli osoby, które zaciągnęły kredyt we frankach szwajcarskich, mierzą się z realnymi problemami z jego spłatą. Nawet po kilkunastu latach kwota do spłacenia może być większa niż w chwili zaciągania kredytu. W takiej sytuacji niezbędna jest profesjonalna pomoc prawna frankowiczom.

Jeśli jesteś posiadaczem kredytu powiązanego z walutą CHF zaciągniętego w pierwszej dekadzie XXI w., to najprawdopodobniej Twoja umowa z bankiem zawiera tzw. niedozwolone postanowienia umowne. Oznacza to, że taką umowę można unieważnić bądź “odfrankowić” tj. uznać za kredyt zaciągnięty w polskim złotym, czyli najtańszy na rynku, bo oprocentowany stawką LIBOR. Dociekać swoich praw mogą także ci, którzy kredyt frankowy już spłacili, ale podejrzewają, że bank stosował wobec nich niedozwolone klauzule, przez co zapłacili za kredyt więcej niż powinni.

Od czasu przełomowego wyroku dotyczącego kredytu frankowego w sprawie państwa Dudziak, wydanego przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, sygn. akt C-260/18, w którym to Sąd stwierdził, że polski sąd zobowiązany jest usunąć nieuczciwe postanowienia z umowy kredytowej, orzecznictwo sądów polskich jest przychylne kredytobiorcom. Frankowicze mają zatem naprawdę duże szanse wywalczyć dla siebie korzystniejsze warunki spłaty kredytu lub odzyskać nadpłaconą kwotę kredytu.

Prawna pomoc frankowiczom musi zostać udzielona w odpowiednim czasie! Odkładanie sprawy na później może skończyć się przedawnieniem roszczenia. Nie zwlekaj! Zgłoś się po profesjonalną pomoc dla frankowiczów już teraz!

Pomoc prawna “frankowiczom” w Kancelarii Poczwardowski

Nasza kancelaria zapewnia profesjonalną obsługę spraw związanych z kredytami indeksowanymi i denominowanymi do franka szwajcarskiego tzw. “kredyty frankowe”.

Naszym klientom proponujemy szczegółową analizę umowy kredytu, a następnie na podstawie tego profesjonalną obsługę prawną dostosowaną do indywidualnych potrzeb klienta.

Nasza Kancelaria oferuje realną pomoc dla frankowiczów, dokładając wszelkich starań, aby finalny efekt sprawy był satysfakcjonujący dla każdego z naszych klientów. Jesteś zainteresowany/a współpracą z Kancelarią Poczwardowski? Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Zachęcamy do kontaktu wszystkich – nawet, jeśli to nie kredyt frankowy jest Twoim problemem! Nasza kancelaria wyróżnia się ponadprzeciętnie szerokim zakresem usług. Sprawdź sam! O tym, jakich spraw się podejmujemy, przeczytasz tutaj.